Koloğlu Holding

Koloğlu Holding’in amiral gemisi olan ve grubun bu günlere gelmesinde en önemli rolü üstlenen Kolin İnşaat A.Ş.nin temelleri, Koloğlu Ailesi’nin mühendis fertleri tarafından 1977 yılında Elazığ’da atıldı.

40 yıldır bu sağlam temeller üzerinde yükselen Kolin, altına imza attığı her yatırımın, güzel ülkemizi ve ülkemiz insanını temsil ettiğinin bilinciyle başarılı hizmetlerini birçok farklı sektöre yayarak, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ülkemizin gelişiminde etkin rol oynama, sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmamıza, refahımıza katkıda bulunma gayretini sürdürüyor.

Sahip olduğu önemli deneyimler ve güçlü mühendislik altyapısıyla Çanakkale'den Gümüşhane'ye, Trabzon'dan Şanlıurfa'ya, İzmir'den Artvin'e kadar Türkiye'nin dört bir yanında karayolu, demiryolu, metro, liman, endüstriyel tesis, konut, sulama ve baraj projeleri gerçekleştiriyor.

Bakü/Azerbaycan, Libya/Tripoli, Uganda/Kampala, Cezayir/Cezayir, Suudi Arabistan Krallığı/Al-Khobar ve Kuveyt/South Al Mutlaa’da bulunan ofislerimiz marifetiyle etki alanımızı genişletip, Libya'dan Azerbaycan’a, Uganda'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada faaliyetlerini sürdüren, dünya çapında tercih edilen, başarılı, güvenilir marka olmayı sürdürüyor.

Grubumuz hemen her sene uluslararası müteahhitlik otoriteleri tarafından sektörün en saygın yayını olarak kabul edilen ENGINEERING NEWS RECORD tarafından hazırlanan Top 250 International Contractors arasına girerek başarısını sürdürmektedir.